• Święty Mikołaj w naszej szkole !!!

     • Na ten dzień ze szczególną niecierpliwością czekały najmłodsze dzieci, czyli uczniowie klas I – III. Cóż to była za radość i jakie emocje… Dzieci na powitanie zaśpiewały swojemu gościowi specjalnie przygotowaną piosenkę, po czym nadeszła długo oczekiwana chwila –  rozdawanie prezentów. Wszystkie grzeczne dzieci otrzymały upominki. Była to również niezwykła okazja do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia ze Świętym Mikołajem. Kiedy wyjątkowy gość wyruszył w dalszą drogę, uczniowie wrócili do swoich klas. Rozpakowując swoje paczki znaleźli w nich ciekawe prezenty i ulubione słodycze. Wszystkim bardzo podobały się otrzymane podarki. Mikołajki to jedno z najwspanialszych świąt w roku, nie tylko dla dzieci 😊

     • I miejsce Filipa Nazarewicza i III Szymona Danickiego w XIV edycji Wojewódzkiego Konkursu „A to Polska właśnie…”

     • W dniu 22 listopada br. w Szkole Podstawowej Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu odbył się XIV Wojewódzki Konkurs „A to Polska właśnie…” Wzięło w nim udział 67 uczniów z 37 szkół z Podkarpacia. Swoje talenty prezentowali w dwóch kategoriach: piosenki patriotycznej i recytacji. Reprezentanci naszej szkoły za swoje deklamacje opracowane  pod kierunkiem Magdaleny Kuchty otrzymali od komisji konkursowej bardzo wysokie oceny
       i zajęli czołowe miejsca w kategorii recytacji klas VI VIII:

      I miejsce – Filip Nazarewicz oraz III miejsce – Szymon Danicki.

      Uroczystość przebiegała pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Miasta Jarosławia. Patronat medialny objęli: „Radio FARA” oraz „Ekpress Jarosławski”.

       

      Gratulujemy wspaniałych występów i życzymy dalszych sukcesów!

       

     • Dzień Pluszowego Misa.

     • W minionym tygodniu dzieci z oddziału przedszkolnego 0a i 0b obchodziły Dzień Pluszowego Misia.

      Podczas zajęć integracyjnych nie zabrakło głównego gościa Misa Tomka – który obchodził swoje urodziny, a także wielu zaproszonych gości między innymi dzieci. Urodziny uczcilyśmy wspólną zabawą, tańcami oraz konkursami, odśpiewaliśmy również „sto lat” dla naszego solenizanta.   

     • Zabawa Andrzejkowa.

     • Czas zabaw i wróżb zagościł do najmłodszych. Dzieci z oddziału przedszkolnego 0a i 0b obchodziły Andrzejki kolorowo oraz radośnie. Nie zabrakło wróżb, tańców oraz smakołyków.

     • Andrzejki klas I-III

     • Andrzejki, które na stałe wpisały się w scenariusz szkolnego kalendarza, są wspaniałą okazją do dobrej zabawy i integracji klasowej. 30 listopada 2023 r. uczniowie klas młodszych wzięli udział w długo oczekiwanej zabawie andrzejkowej. Zabawa w klasach, tańce, wróżby dostarczyły dzieciom wiele uśmiechu, radości i niezapomnianych przeżyć.

     • Lekcja o Funduszach Europejskich

     • W dniu 20 listopada w klasie siódmej została przeprowadzona lekcja, której tematem przewodnim tegorocznej edycji są zmiany klimatu i sposoby jego ochrony. Uczniowie podczas lekcji dowiedzieli się jak oni sami mogą dbać o klimat w perspektywie lokalnej – w swoich domach i miejscowościach. Poznali także rozwiązania służące przeciwdziałaniu skutkom zmian klimatu w miastach oraz możliwości wykorzystania Funduszy Europejskich w tym obszarze. 

      W.K

       

     • Zbiórka elektrośmieci

     •  

                  Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

      Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

      W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

      Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły. 

      ,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’ 

      Termin Akcji: 23-28 listopada 2023 r.

      Miejsce: plac szkolny

       

      ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP

      NIE ODBIERAMY TONERÓW  I ŚWIETLÓWEK

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Nasza szkoła, jak co roku, wzięła udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. W tym roku ten dzień obchodzono w piątek 17 listopada 2023 r.

      Do utrwalenia tabliczki mnożenia wykorzystano tablicę interaktywną oraz serwis edukacyjny Matematyczne Zoo (matzoo.pl). Udało się także przeprowadzić zabawę Kahoot Matematyczny z wykorzystaniem technologii ICT. Tym razem uczniowie mieli za zadanie wskazać na swoich telefonach komórkowych prawidłowe wyniki działań TM wyświetlane na ekranie.

      Wiele emocji budziły egzaminy na Egzaminatorów i Ekspertów Tabliczki Mnożenia. Komisja w składzie: Lena i Patryk egzaminowali nie tylko swoich kolegów  ale zapraszali dorosłych  do wylosowania działań z tabliczką mnożenia. Za udzielenie 5 poprawnych odpowiedzi wręczali certyfikat „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Najmłodszym uczniem, który otrzymał certyfikat był Karol z klasy 2.

      Wszystkim uczestnikom zabawy składamy wielkie Gratulacje!  Dziękuję także asystentom akcji ŚDTM za zaangażowanie i pomoc. Jeżeli zorganizowanie tego dnia sprawiło, że każdy z nas utrwalił sobie choćby jeden przykład tabliczki mnożenia – WARTO BYŁO! Do zobaczenia za rok!

       

     • Upamiętnienie 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

     • Dnia 13.11.2023 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie zaprezentowali drogę naszej ojczyzny do wolości, a także zaśpiewali patriotyczne pieśni. Do obchodów tego święta przyłączyły się również dzieci z oddziałów przedszkolnych, które zaprezentowały piosenki o Polsce.

     • SUKCES NASZYCH RECYTATORÓW!!!

     • 27 października 2023 r. odbyły się powiatowe eliminacje konkursu recytatorskiego „Wawrzynek 2023”. Jesienne Impresje Artystyczne. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VII: Szymon Danicki i Filip Nazarewicz, którzy opracowali swoje recytacje pod opieką pani Magdaleny Kuchty. Pomimo bardzo licznej konkurencji wśród wielu dobrych recytatorów z całego powiatu, deklamacje Szymona oraz Filipa zostały docenione przez komisję konkursową, uczniowie zdobyli WYRÓŻNIENIE w kategorii klas VII-VIII.

       

      Cieszymy się ogromnie, gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów

     • Pomosty pomiędzy pokoleniami

     • 9 listopada dzieci z Oddziału Przedszkolnego "0b" odwiedziły rezydentów Dziennego Domu Seniora. Podczas wizyty zaprezentowały krótki program artystyczny o tematyce jesiennej. W związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości zaśpiewały piosenkę "Polska to moja ojczyzna". Występ dzieci został nagrodzony gromkimi brawami. Serdecznie dziękujemy wszystkim za miłe przyjęcie i poczęstunek. Życzymy samych słonecznych dni i już szykujemy się na następne odwiedziny.

     • Szachiści znów na podium

     • W dniu 8 listopada 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 14 w Przemyślu odbyły się Rejonowe Igrzyska Dzieci w Szachach. W zawodach wzięły udział drużyny, które awansowały z dwóch pierwszych miejsc na szczeblu powiatowym. Łącznie do igrzysk przystąpiło 10 drużyn, które rywalizowały ze sobą w systemie kołowym na dystansie 9 rund. Po długich i wyczerpujących zmaganiach nasza reprezentacja w składzie: Hanna Czajka, Alex Lebeda, Oskar Junik i Faustyna Czajka uplasowała się na III miejscu. Serdecznie gratulujemy!

     • Jesienne spotkanie z poezją

     • W dniu 30.10.2023r. w naszej szkole odbyło się niecodzienne wydarzenie -
      "Jesienne spotkanie z poezją". W jesienny klimat wprowadziły zebranych uczennice trzeciej klasy, które zaśpiewały nastrojową piosenkę. Natomiast swoją twórczością dzieliły się panie z Dziennego Domu Senior + (p. Janina Bosak i Maria Markiewicz). Uczniowie mieli okazję zapoznać się z poezją i z ciekawymi historiami, bohaterów z wierszy. Mamy nadzieję na kontynuację tych spotkań w przyszłości

     • Szachiści z Siódemki znów na podium

     • 24 października drużyna w składzie: Hanna Czajka, Alex Lebeda, Oskar Junik i Faustyna Czajka  reprezentowała naszą szkołę na Powiatowych Igrzyskach Dzieci i Młodzieży w Ryszkowej Woli. Ostatecznie nasi zawodnicy zdobyli II miejsce i wywalczyli sobie awans do kolejnego etapu - igrzysk rejonowych. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Kolejne sukcesy szachowe uczniów naszej szkoły

     • 20 października 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Jarosławiu odbyły się Igrzyska Dzieci w Szachach Drużynowych. Po raz kolejny drużyna naszej szkoły w składzie: Hanna Czajka (kl. I), Oskar Junik (kl. V), Alex Lebeda (kl. V), Faustyna Czajka (kl. VI) zajęła I miejsce zdobywając tym samym awans do rozgrywek powiatowych. Serdecznie gratulujemy zawodnikom! Życzymy dalszych sukcesów.

     • „Energia odnawialna”

     • 17 października uczniowie klas I - IV oraz dwie grupy przedszkolaków, wzięły udział w warsztatach pod hasłem „Energia odnawialna”. Zajęcia przeprowadziła Agencja Szkolno-Przedszkolna LUPUS. Pan prowadzący przywiózł ze sobą mini turbinę wiatrową oraz samochodziki na mini panele fotowoltaiczne. Dzieci dowiedziały się jakie mamy źródła energii, gdzie powstaje prąd elektryczny, jak trafia do naszych domów oraz w jaki sposób można tą energię zaoszczędzić. Odbyła się również prezentacja modeli elektrowni wiatrowej oraz słonecznej. Ponadto uczniowie wykonywali samodzielnie eksperymenty np.: zasilali lampkę za pomocą energii wiatrowej oraz słonecznej, przemieniali energię słoneczną w ruch wiatraka wraz z sygnałem dźwiękowym oraz brali udział w wyścigach samochodów poruszających się dzięki energii słonecznej. Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w zajęciach. Po zakończonych warsztatach uczniowie wzięli udział w sesji zdjęciowej „Mali Naukowcy”.

     • FINAŁ IV EDYCJI PROJEKTU TEATR W SIECI/NATENCZAS’23

     • Z ogromną przyjemnością informujemy o sukcesie naszej grupy teatralnej, która została doceniona przez jury  drugiego dnia finału projektu TEATR W SIECI/NATENCZAS’23.   Członkowie komisji zachwycili się  grą aktorską: Kornelii Wiśniowskiej, Lilii Tyniec, Filipa Nazarewicza, Szymona Danickiego oraz Grzegorza Odrobiny, przyznając  WYRÓŻNIENIE - za wspaniałą energię, stworzenie grupy, która się lubi, za piękną dykcję i dokładność interpretacyjną, profesjonalną koncentrację, radość bycia na scenie i za to, że zaciekawili plotkami w etiudzie „Plotki”.

      Nagrodę  młodym aktorom wręczyła Pani Małgorzata Rauch, Podkarpacki Kurator Oświaty.

      5 i 6 października w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie odbył się finał czwartej odsłony projektu TEATR W SIECI/NATENCZAS’23  dedykowanego szkołom
      z województwa podkarpackiego.

      6 października pięcioro uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 im. ks. Stanisława Staszica  zaprezentowało się na Dużej Scenie Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Młodzi adepci sztuki wystąpili jako jedna z 20 grup warsztatowych z etiudą "Plotki”, opartą na wybranych wierszach J. Brzechwy,  opracowaną pod opieką artystyczną aktorki teatru rzeszowskiego Justyny Król oraz koordynatora szkolnego Magdaleny Kuchty. Występ uczniów naszej szkoły był zwieńczeniem warsztatów teatralnych przeprowadzonych w ramach projektu TEATR W SIECI/NATENCZAS’23 realizowanego w ramach Przestrzeni Sztuki – programu powołania interdyscyplinarnych centrów kultury, rozwijanego pod auspicjami Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Instytut Muzyki i Tańca. Projekt wsparty przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i Marszałka Województwa Podkarpackiego.

      Konkursowy występ, tak jak w  trzech poprzednich edycjach projektu w 2020, ‘21 i ‘22 roku poprzedziła kilkutygodniowa praca pod opieką merytoryczną i organizacyjną aktorki Teatru im. W. Siemaszkowej Pani Justyny Król. Mieliśmy ogromną  przyjemność uczestniczyć w co tygodniowych spotkaniach warsztatowych na żywo z panią Justyną, czerpać z Jej doświadczenia aktorskiego i teatralnego. 4 października pod czujnym okiem naszej Opiekunki przeprowadziliśmy próbę generalną na deskach teatru.

      Udział w Projekcie był niezapomnianą przygodą, rozwijającą  młodych adeptów sztuki teatralnej, a także czasem wytężonej pracy, pełnym wrażeń, rozwoju talentów oraz źródłem nowych umiejętności.

      Dziękujemy za realizację projektu, przeprowadzenie warsztatów teatralnych, opiekę merytoryczną i zaangażowanie Pracowników Teatru.

      Pani Justynie Król – opiekunce artystycznej, serdecznie dziękujemy za przygotowanie naszych aktorów, przekazujemy wyrazy wdzięczności za pomoc, i życzliwość.   

      Gratulujemy uczestnikom projektu i życzymy dalszych sukcesów.

      Ps. To już drugi sukces naszej szkoły w tym przedsięwzięciu!

     • Święty Mikołaj w naszej szkole !!!

      Na ten dzień ze szczególną niecierpliwością czekały najmłodsze dzieci, czyli uczniowie klas I – III. Cóż to była za radość i jakie emocje… Dzieci na powitanie zaśpiewały swojemu gościowi specjalnie przygotowaną piosenkę, po czym nadeszła długo oczekiwana chwila –  rozdawanie prezentów. Wszystkie grzeczne dzieci otrzymały upominki. Była to również niezwykła okazja do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia ze Świętym Mikołajem. Kiedy wyjątkowy gość wyruszył w dalszą drogę, uczniowie wrócili do swoich klas. Rozpakowując swoje paczki znaleźli w nich ciekawe prezenty i ulubione słodycze. Wszystkim bardzo podobały się otrzymane podarki. Mikołajki to jedno z najwspanialszych świąt w roku, nie tylko dla dzieci 😊

     • Dzień Pluszowego Misa.

      W minionym tygodniu dzieci z oddziału przedszkolnego 0a i 0b obchodziły Dzień Pluszowego Misia.

      Podczas zajęć integracyjnych nie zabrakło głównego gościa Misa Tomka – który obchodził swoje urodziny, a także wielu zaproszonych gości między innymi dzieci. Urodziny uczcilyśmy wspólną zabawą, tańcami oraz konkursami, odśpiewaliśmy również „sto lat” dla naszego solenizanta.   

     • Andrzejki klas I-III

      Andrzejki, które na stałe wpisały się w scenariusz szkolnego kalendarza, są wspaniałą okazją do dobrej zabawy i integracji klasowej. 30 listopada 2023 r. uczniowie klas młodszych wzięli udział w długo oczekiwanej zabawie andrzejkowej. Zabawa w klasach, tańce, wróżby dostarczyły dzieciom wiele uśmiechu, radości i niezapomnianych przeżyć.

     • Lekcja o Funduszach Europejskich

      W dniu 20 listopada w klasie siódmej została przeprowadzona lekcja, której tematem przewodnim tegorocznej edycji są zmiany klimatu i sposoby jego ochrony. Uczniowie podczas lekcji dowiedzieli się jak oni sami mogą dbać o klimat w perspektywie lokalnej – w swoich domach i miejscowościach. Poznali także rozwiązania służące przeciwdziałaniu skutkom zmian klimatu w miastach oraz możliwości wykorzystania Funduszy Europejskich w tym obszarze. 

      W.K

       

     • Zbiórka elektrośmieci

       

                  Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

      Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

      W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

      Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły. 

      ,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’ 

      Termin Akcji: 23-28 listopada 2023 r.

      Miejsce: plac szkolny

       

      ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP

      NIE ODBIERAMY TONERÓW  I ŚWIETLÓWEK

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      Nasza szkoła, jak co roku, wzięła udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. W tym roku ten dzień obchodzono w piątek 17 listopada 2023 r.

      Do utrwalenia tabliczki mnożenia wykorzystano tablicę interaktywną oraz serwis edukacyjny Matematyczne Zoo (matzoo.pl). Udało się także przeprowadzić zabawę Kahoot Matematyczny z wykorzystaniem technologii ICT. Tym razem uczniowie mieli za zadanie wskazać na swoich telefonach komórkowych prawidłowe wyniki działań TM wyświetlane na ekranie.

      Wiele emocji budziły egzaminy na Egzaminatorów i Ekspertów Tabliczki Mnożenia. Komisja w składzie: Lena i Patryk egzaminowali nie tylko swoich kolegów  ale zapraszali dorosłych  do wylosowania działań z tabliczką mnożenia. Za udzielenie 5 poprawnych odpowiedzi wręczali certyfikat „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Najmłodszym uczniem, który otrzymał certyfikat był Karol z klasy 2.

      Wszystkim uczestnikom zabawy składamy wielkie Gratulacje!  Dziękuję także asystentom akcji ŚDTM za zaangażowanie i pomoc. Jeżeli zorganizowanie tego dnia sprawiło, że każdy z nas utrwalił sobie choćby jeden przykład tabliczki mnożenia – WARTO BYŁO! Do zobaczenia za rok!

       

     • SUKCES NASZYCH RECYTATORÓW!!!

      27 października 2023 r. odbyły się powiatowe eliminacje konkursu recytatorskiego „Wawrzynek 2023”. Jesienne Impresje Artystyczne. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VII: Szymon Danicki i Filip Nazarewicz, którzy opracowali swoje recytacje pod opieką pani Magdaleny Kuchty. Pomimo bardzo licznej konkurencji wśród wielu dobrych recytatorów z całego powiatu, deklamacje Szymona oraz Filipa zostały docenione przez komisję konkursową, uczniowie zdobyli WYRÓŻNIENIE w kategorii klas VII-VIII.

       

      Cieszymy się ogromnie, gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów

     • Pomosty pomiędzy pokoleniami

      9 listopada dzieci z Oddziału Przedszkolnego "0b" odwiedziły rezydentów Dziennego Domu Seniora. Podczas wizyty zaprezentowały krótki program artystyczny o tematyce jesiennej. W związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości zaśpiewały piosenkę "Polska to moja ojczyzna". Występ dzieci został nagrodzony gromkimi brawami. Serdecznie dziękujemy wszystkim za miłe przyjęcie i poczęstunek. Życzymy samych słonecznych dni i już szykujemy się na następne odwiedziny.

     • Szachiści znów na podium

      W dniu 8 listopada 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 14 w Przemyślu odbyły się Rejonowe Igrzyska Dzieci w Szachach. W zawodach wzięły udział drużyny, które awansowały z dwóch pierwszych miejsc na szczeblu powiatowym. Łącznie do igrzysk przystąpiło 10 drużyn, które rywalizowały ze sobą w systemie kołowym na dystansie 9 rund. Po długich i wyczerpujących zmaganiach nasza reprezentacja w składzie: Hanna Czajka, Alex Lebeda, Oskar Junik i Faustyna Czajka uplasowała się na III miejscu. Serdecznie gratulujemy!

     • Jesienne spotkanie z poezją

      W dniu 30.10.2023r. w naszej szkole odbyło się niecodzienne wydarzenie -
      "Jesienne spotkanie z poezją". W jesienny klimat wprowadziły zebranych uczennice trzeciej klasy, które zaśpiewały nastrojową piosenkę. Natomiast swoją twórczością dzieliły się panie z Dziennego Domu Senior + (p. Janina Bosak i Maria Markiewicz). Uczniowie mieli okazję zapoznać się z poezją i z ciekawymi historiami, bohaterów z wierszy. Mamy nadzieję na kontynuację tych spotkań w przyszłości

     • „Energia odnawialna”

      17 października uczniowie klas I - IV oraz dwie grupy przedszkolaków, wzięły udział w warsztatach pod hasłem „Energia odnawialna”. Zajęcia przeprowadziła Agencja Szkolno-Przedszkolna LUPUS. Pan prowadzący przywiózł ze sobą mini turbinę wiatrową oraz samochodziki na mini panele fotowoltaiczne. Dzieci dowiedziały się jakie mamy źródła energii, gdzie powstaje prąd elektryczny, jak trafia do naszych domów oraz w jaki sposób można tą energię zaoszczędzić. Odbyła się również prezentacja modeli elektrowni wiatrowej oraz słonecznej. Ponadto uczniowie wykonywali samodzielnie eksperymenty np.: zasilali lampkę za pomocą energii wiatrowej oraz słonecznej, przemieniali energię słoneczną w ruch wiatraka wraz z sygnałem dźwiękowym oraz brali udział w wyścigach samochodów poruszających się dzięki energii słonecznej. Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w zajęciach. Po zakończonych warsztatach uczniowie wzięli udział w sesji zdjęciowej „Mali Naukowcy”.

     • FINAŁ IV EDYCJI PROJEKTU TEATR W SIECI/NATENCZAS’23

      Z ogromną przyjemnością informujemy o sukcesie naszej grupy teatralnej, która została doceniona przez jury  drugiego dnia finału projektu TEATR W SIECI/NATENCZAS’23.   Członkowie komisji zachwycili się  grą aktorską: Kornelii Wiśniowskiej, Lilii Tyniec, Filipa Nazarewicza, Szymona Danickiego oraz Grzegorza Odrobiny, przyznając  WYRÓŻNIENIE - za wspaniałą energię, stworzenie grupy, która się lubi, za piękną dykcję i dokładność interpretacyjną, profesjonalną koncentrację, radość bycia na scenie i za to, że zaciekawili plotkami w etiudzie „Plotki”.

      Nagrodę  młodym aktorom wręczyła Pani Małgorzata Rauch, Podkarpacki Kurator Oświaty.

      5 i 6 października w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie odbył się finał czwartej odsłony projektu TEATR W SIECI/NATENCZAS’23  dedykowanego szkołom
      z województwa podkarpackiego.

      6 października pięcioro uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 im. ks. Stanisława Staszica  zaprezentowało się na Dużej Scenie Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Młodzi adepci sztuki wystąpili jako jedna z 20 grup warsztatowych z etiudą "Plotki”, opartą na wybranych wierszach J. Brzechwy,  opracowaną pod opieką artystyczną aktorki teatru rzeszowskiego Justyny Król oraz koordynatora szkolnego Magdaleny Kuchty. Występ uczniów naszej szkoły był zwieńczeniem warsztatów teatralnych przeprowadzonych w ramach projektu TEATR W SIECI/NATENCZAS’23 realizowanego w ramach Przestrzeni Sztuki – programu powołania interdyscyplinarnych centrów kultury, rozwijanego pod auspicjami Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Instytut Muzyki i Tańca. Projekt wsparty przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i Marszałka Województwa Podkarpackiego.

      Konkursowy występ, tak jak w  trzech poprzednich edycjach projektu w 2020, ‘21 i ‘22 roku poprzedziła kilkutygodniowa praca pod opieką merytoryczną i organizacyjną aktorki Teatru im. W. Siemaszkowej Pani Justyny Król. Mieliśmy ogromną  przyjemność uczestniczyć w co tygodniowych spotkaniach warsztatowych na żywo z panią Justyną, czerpać z Jej doświadczenia aktorskiego i teatralnego. 4 października pod czujnym okiem naszej Opiekunki przeprowadziliśmy próbę generalną na deskach teatru.

      Udział w Projekcie był niezapomnianą przygodą, rozwijającą  młodych adeptów sztuki teatralnej, a także czasem wytężonej pracy, pełnym wrażeń, rozwoju talentów oraz źródłem nowych umiejętności.

      Dziękujemy za realizację projektu, przeprowadzenie warsztatów teatralnych, opiekę merytoryczną i zaangażowanie Pracowników Teatru.

      Pani Justynie Król – opiekunce artystycznej, serdecznie dziękujemy za przygotowanie naszych aktorów, przekazujemy wyrazy wdzięczności za pomoc, i życzliwość.   

      Gratulujemy uczestnikom projektu i życzymy dalszych sukcesów.

      Ps. To już drugi sukces naszej szkoły w tym przedsięwzięciu!

   • Harmonogram uroczystości

   • Harmonogram uroczystości w roku szkolnym 2022/2023

     

    Termin

    Zadanie

    Odpowiedzialny

     

    Wrzesień

     

    01.09.2022 r.

    Rozpoczęcie Roku Szkolnego

    Dyrektor Szkoły

    06. 09. 2022 r.

    Ognisko klasowe kl. VI

    A. Zielińska

    12-13.09.2022 r.

    Wybory do SU

    P. Misiąg, J. Prymon

    15.09.2022 r.

    Dzień Kropki

    Przedszkole

    19.09.2022 r.

    Sprzątanie Świata

    Wychowawcy klas

    20.09.2022 r.

    Dzień Przedszkolaka

    H. Prokuska -Żelezik, M. Harpula

    21.09.2022r

    Dzień Chłopaka

    Wychowawcy klas, Opiekunowie SU

    23.09.2022 r.

    Początek Astronomicznej Jesieni. Dzień Spadającego Liścia (Dzień Czerwony) 

    H. Prokuska-Żelezik, M. Harpula

    28.09.2022 r.

    Narodowe Czytanie „Ballady i Romanse” A. Mickiewicz 

    Poloniści –
    M. Kuchta,
    K. Kubaszek

     

    Październik

     

    03 - 07 10.2022 r.

     Tydzień Tabliczki Mnożenia Klasy

    A. Zielińska,

    J. Prymon

    12.10.2022 r.

    Pasowanie na ucznia

    A. Homik

    08-23.10.2022 r.

                                                                                                            

    Europejski Codeweek,- Europejski Tydzień Programowania

    A. Zielińska,

    H. Prokuska – Żelezik

    11-12.10. 2022 r.

    Pokazy z chemii na UMCS w Lublinie

    A. Zając

    13.10.2021 r.

    Dzień Edukacji Narodowej

    E. Krzeszowiec,
    M. Kuchta,

    nauczyciel muzyki

    31.10.2022 r.

    Święto Dyni (Dzień Pomarańczowy) -

    H. Prokuska – Żelezik, M. Harpula

     

    Listopad

     

    08.11.2022r.

    Dzień Zdrowego Śniadania. Śniadanie połączone z Zabawami Dotyczącymi Zdrowego Odżywiania - 08.11.2022

    Oddziały Przedszkolne, Wychowawcy                Klas 1-3

    10.11.2022 r.

    Narodowe Święto Niepodległości

    Wychowawcy klas, nauczyciel muzyki

    21.11.2022 r.


    Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. ,,My Dzieci Mamy Swoje Prawa”

    Oddziały Przedszkolne,

    25.11.2022 r.

    Dzień Pluszowego Misia

    Oddziały Przedszkolne

    29.11.2022 r.

    Andrzejki Szkolne

    Wychowawcy klas

    29.11.2022 r.

    Andrzejki Przedszkolne

    Wychowawcy Oddziałów Przedszkolnych

     

    Grudzień

     

    06.12.2022 r.

    Mikołajki Szkolne

    Wychowawcy klas

    21.12.2022 r.

    Pierwszy Dzień Zimy (Dzień Niebieski) -

    Oddziały Przedszkolne

    21.12.2022 r.

    Warsztaty Świąteczne/Kiermasz Świąteczny

    Wychowawcy klas, wychowawcy
    w świetlicy

    22.12.2022 r.

    Jasełka Szkolne, Wigilia Szkolna

    Wychowawcy, Poloniści,
    nauczyciel muzyki

    22.12.2022 r.

    Wigilie Klasowe

    Wychowawcy klas

     

    Styczeń

     

    13.01.2023 r.

    Dzień Babci i Dzień Dziadka

    Wychowawcy klas I-III

    Wychowawcy Oddziałów Przedszkolnych

     

    Luty

     

    07.02.2023 r.

    Dzień Bezpiecznego Internetu Kl. VI, VII

     

    A. Zielińska

    09.02.2023 r.

    Zabawa choinkowa

    Wychowawcy klas, Opiekunowie kółek zainteresowań

    14.02.2023 r.

    Szkolne Walentynki

    Wychowawcy

     

    Marzec

     

    08.03.2023 r.

    Dzień Kobiet

    Wychowawcy, SU

    14.03.2023 r.

    Dzień Liczby Pi kl. IV-VIII

     

    A. Zielińska

    21.03.2023 r.

    Pierwszy Dzień Wiosny

    Dzień Samorządności

    Opiekun SU, wychowawcy klas

     

    Kwiecień

     

     

     

    03.04.2023 r.

    Tradycje Wielkanocne

    Oddziały Przedszkolne

    21.04.2023

    r.

    Dzień Ziemi

    Oddziały Przedszkolne, Wychowawcy

    25.04.2023 r.

    „Dzień Z Książką” W Ramach Międzynarodowego Dnia Książki Dla Dzieci

    Oddziały Przedszkolne

    kwiecień/maj 2023 r.

    „Jarosławskie Pola Nadziei”

    Wszyscy Nauczyciele

     

    Maj

     

     

     

    05.05.2023r.

    Święto Konstytucji 3 Maja

    M. Kuchta, K. Fier

    08.05.2023r.

    Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

    K. Kubaszek

    19.05.2023 r.

    Dzień Dobrych Uczynków

    Wychowawcy Klas

     

    Czerwiec

     

    01.06.2023 r.

    Dzień Dziecka/ Dzień Sportu

    Wychowawcy klas

    B. Wojtuś, P. Misiąg

    7.06.2023r.

    Organizacja Jarosławskiego Konkursu Budowy i Programowania Robotów „Mój Robot 2023”

    A. Zielińska

    21 .06.2023 r.

    Święto Rodziny

    Wychowawcy klas

    23.06.2023 r.

    Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023

    Dyrektor Szkoły

    01.09.2023 r.

    Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024

    Dyrektor Szkoły

           

     

    KONKURSY: 

    Powiatowy Konkurs Recytatorski  Wawrzynek; I etap szkolny oraz II etap – 26 październik

    Wojewódzki Konkurs Recytatorski „A to Polska właśnie…” ; Sacrum w literaturze

    Powiatowy Konkurs Recytatorski „Wiosna w sercu, wiosna wkoło”(XIV edycja) marzec/kwiecień

    Powiatowy Konkurs dla uczniów klas V-tych „Krok przed metą” – humanistyczny (XVI edycja) – I etap szkolny oraz II etap

    Udział w projekcie  Teatr w sieci/natenczas’23 – przeprowadzony w zależności od środków finansowych organizatora –Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie –maj/czerwiec

    Konkursy recytatorskie zgodnie z harmonogramem szkół, JOKiS oraz instytucji kultury.

    Kuratoryjny konkurs z matematyki chętni uczniowie z klasy 8.

    Konkurs matematyczny „Krok przed metą dla klas 5” chętni uczniowie z klasy 5.

    Konkurs matematyczny „Mistrz matematyki” dla uczniów klasy 6 chętni uczniowie z klasy 6.

    GG Robot 2022- Ogólnopolski Konkurs Budowy i Programowania Robotów chętni uczniowie z klasy 6.

    • SUKCES UCZNIÓW W PROJEKCIE TEATRU IM. WANDY SIEMASZKOWEJ W RZESZOWIE "TEATR W SIECI/NATENCZAS '22"

    •  

     FINAŁ III EDYCJI PROJEKTU TEATR W SIECI/NATENCZAS’22

      

     Z ogromną przyjemnością informujemy o sukcesie naszej grupy teatralnej, która została doceniona przez jury  pierwszego dnia finału projektu TEATR W SIECI/NATENCZAS ’22. Członkowie komisji zachwycili się  grą aktorską: Julii Guzowskiej, Julii Tkaczyszyn, Kornelii Wiśniowskiej, Filipa Nazarewicza oraz Szymona Danickiego, przyznając  III NAGRODĘ - za swobodę, energię i plastyczność w spektaklu pt. „Pchła Szachrajka”, ponadto Szymon Danicki otrzymał wyróżnienie za kreację aktorską.

     14 i 15 czerwca w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie odbył się finał trzeciej odsłony projektu TEATRWSIECI/NATENCZAS  dedykowanego szkołom z województwa podkarpackiego.

     14 czerwca pięcioro uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 im. ks. Stanisława Staszica  zaprezentowało się na Dużej Scenie Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Młodzi adepci sztuki wystąpili jako jedna z 23 grup warsztatowych ze spektaklem "Pchła Szachrajka” opracowanym pod opieką artystyczną aktora teatru rzeszowskiego Kornela Pieńko oraz koordynatora szkolnego Magdaleny Kuchty. Występ uczniów naszej szkoły był zwieńczeniem warsztatów teatralnych przeprowadzonych w ramach projektu TEATRWSIECI/NATENCZAS’22 realizowanego w ramach Przestrzeni Sztuki – programu powołania interdyscyplinarnych centrów kultury, rozwijanego pod auspicjami Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Instytut Muzyki i Tańca. Projekt wsparty przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie

     Nasi uczniowie  zachęceni uczestnictwem w  dwóch edycjach projektu w 2020 i 2021 r. z równie dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem przystąpili do trzeciej odsłony projektu realizowanego w bieżącym roku. Podobnie jak w ubiegłym roku młodzi aktorzy uczestniczyli w wirtualnych spotkaniach z aktorem oraz spotkaniach na żywo w naszej szkole, przygotowując się do finału projektu na deskach teatru. Spotkanie inaugurujące warsztaty teatralne odbyło się online  9 maja pod opieką merytoryczną i organizacyjną aktora Teatru im. W. Siemaszkowej Pana Kornela Pieńko.  Spotkania warsztatowe dzięki uprzejmości naszego Opiekuna odbywały się w szkole. Mieliśmy ogromną  przyjemność uczestniczyć w co tygodniowych spotkaniach warsztatowych na żywo z panem Kornelem, czerpać z Jego doświadczenia aktorskiego i teatralnego. 13 czerwca pod czujnym okiem naszego Opiekuna przeprowadziliśmy próbę generalną na deskach teatru.

     Udział w Projekcie był niezapomnianą przygodą, rozwijającą  młodych adeptów sztuki teatralnej oraz  źródłem nowych umiejętności. Warsztaty prowadzone przez naszego Opiekuna Pana Kornela przebiegały w miłej i  życzliwej atmosferze, były wspaniałą zabawą motywującą do  podejmowania nowych wyzwań  oraz przełamywania barier związanych
     z kreowaniem scenicznych postaci. Zdarzenia realizowane w ramach projektu Przestrzenie Sztuki były czasem wytężonej pracy, pełnym wrażeń i  rozbudzania zainteresowania teatrem oraz  rozwoju talentów i osobowości dzieci.
      

     Dziękujemy za realizację projektu, przeprowadzenie warsztatów teatralnych, opiekę merytoryczną i zaangażowanie Pracowników Teatru.

     Pani Marcie Kloc- koordynator projektu oraz aktorowi prowadzącemu Panu Kornelowi Pieńko przekazujemy wyrazy wdzięczności za pomoc i życzliwość.   

      

     Gratulujemy uczestnikom projektu i życzymy dalszych sukcesów!!!

      

      

    • II miejsce w powiatowym konkursie matematycznym "Krok przed metą"

    • Uczeń klasy 5 Adam Pszon zdobył II miejsce w powiatowym konkursie matematycznym "Krok przed metą". GRATULUJEMY!!smiley

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

    • III miejsce w konkursie - "Trójwymiarowy Świat Matematyki"

    •  Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu był organizatorem konkursu matematyczno - plastycznego pt.: „Trójwymiarowy Świat Matematyki – Domy na kółkach”. Celem tych zmagań była popularyzacja matematyki – zachęcenie uczniów do jej poznawania, a także ukazanie, że ta dziedzina nauki jednocześnie uczy i bawi. Uczestnicy musieli wykonać z dowolnego materiału dom, który składał się z przestrzennych figur.
     W tegorocznej edycji konkursu uczeń naszej szkoły Szymon Danicki z klasy 5 zdobył III miejsce w kategorii klas 4-8.

     GRATULACJE!!!

    • wzory matematyczne
    • Konkurs matematyczny

    • Zapraszamy do udziału w konkursie Mistrz Matematyki! Będzie on rozgrywany w nowym serwisie edukacyjnym https://mathematics.live/, który stanowi matematyczną odsłonę Dyktanda.pl.

     Aby wziąć udział w konkursie, należy zalogować się na swoje konto w serwisie. Następnie należy otworzyć zakładkę “Konkursy” w menu u góry strony. Wówczas otworzy się lista konkursów. Po kliknięciu “Zobacz” otworzą się szczegóły wybranego konkursu. Dostępny tam jest opis, nagrody możliwe do wygrania oraz tematy prac konkursowych. Tutaj można wybrać i zarezerwować temat, na który chcemy przygotować pracę konkursową.

     Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich, a także do studentów oraz do osób dorosłych. Organizatorzy przygotowali zagadnienia na różnych poziomach zaawansowania. Udział w konkursie jest w pełni bezpłatny!

     Konkurs rozgrywany jest w dniach 21.01-27.03.2022 r.

     Najlepsi mogą liczyć na cenne nagrody rzeczowe! Z góry wiadomo również, ile punktów należy zgromadzić, aby zapewnić sobie odebranie jednej z nagród gwarantowanych. 

     Serdecznie zapraszamy do rywalizacji i życzymy zdobycia wymarzonych nagród!

     https://mathematics.live/pl/konkurs/mistrz-matematyki 

    • Dzień Bezpiecznego Internetu 2022

    • 8 lutego uczniowie klasy 5 świętowali Dzień Bezpiecznego Internetu. Na lekcji wychowawczej oraz na lekcji informatyki przeprowadzono pogadanki i dyskusje  na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczniowie dowiedzieli się, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w sieci, poznali zasady, którymi należy się kierować w wirtualnym świecie i gdzie uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa. Zapoznano uczniów ze stronami: 

     www.dbi.plwww.sieciaki.plwww.dzieckowsieci.p 

     Z tej okazji Filip zaprogramował historyjkę w Scratchu związaną z Dniem Bezpiecznego Internetu. Zapraszamy do obejrzenia:  https://scratch.mit.edu/projects/640762042

    • Dzień Bezpiecznego Internetu - plakat
  •  

   w poniedziałek, 13 grudnia o godz. 19:30 w oknach domów, urzędów i instytucji publicznych rozbłysną świece na znak pamięci o ofiarach stanu wojennego i osobach prześladowanych przez reżim komunistyczny. Akcja nawiązuje do gestu, jakim na początku lat 80. Polacy, a także inni mieszkańcy wolnego świata wyrażali sprzeciw wobec brutalnej polityki władz PRL. W ramach inicjatywy można zapalić także wirtualne światło wolności na stronie IPN :

   zapal wirtualne światło wolności

    

    

    • Mecz piłki rozegrany przez roboty

    • 4.09.2021 r.  o godzinie 12:30 w naszej szkole w sali gimastycznej odbędzie się turniej pt "robo-piłka". Zapraszamy.wink 

    • Dzień Liczby 𝜋

    •  

      

     14 marca - Dzień Liczby Pi zwanej ludolfiną  𝜋=3,14 

     Ta data nie jest przypadkowa. Gdy odwrócimy zapis  dnia i miesiąca otrzymamy 03,14

     Liczba jest  liczbą niewymierną, taką której rozwinięcie dziesiętne zachowuje się "byle jak", nie ma w nim żadnego porządku i nigdy się nie kończy.

     Z tej okazji w naszej szkole odbyły się konkursy.

      

      

   • PROJEKT TEATR W SIECI/NATENCZAS ’21.

   • Z radością informujemy, że Uczniowie naszej Szkoły zostali zakwalifikowani do udziału w projekcie TEATR W SIECI/NATENCZAS ’21.

    Realizowany przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej projekt Teatr w Sieci/Natenczas’21 adresowany jest do grup uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Podkarpacia. Polega na organizacji i przeprowadzeniu warsztatów teatralnych, których celem jest rozwijanie talentów i osobowości dzieci i młodzieży oraz przygotowanie z nimi krótkich form scenicznych. Warsztaty prowadzone są przez aktorów Teatru im. W. Siemaszkowej. Z uwagi na pandemię bazową formułą pracy są spotkania online. Ich uzupełnieniem będzie kilka godzin warsztatów prowadzonych na żywo. Efekty pracy zostaną zaprezentowane na scenie Teatru podczas finału, który odbędzie się w dniach 17 i 18 czerwca 2021 r.

    Projekt jest realizowany w ramach Przestrzeni Sztuki – programu powołania interdyscyplinarnych centrów kultury, rozwijanego pod auspicjami Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Instytut Muzyki i Tańca.

    W projekcie bierze udział 23 szkoły z Podkarpacia – 18 szkół podstawowych i 5 liceów. Projekt obejmuje uczniów z różnych zakątków naszego województwa, z Bratkowic, Chmielnika, Chorzelowa, Dachnowa, Giedlarowej, Góry Motycznej, Hadykówki, Jarosławia, Jastkowic, Krościenka Wyżnego, Lubaczowa, Malinia, Nowej Sarzyny, Oleszyc, Przemyśla, Ropczyc, Rzeszowa, Sędziszowa Młp., Tyczyna, Wojtkowej i Zarzecza.

    Spotkanie inaugurujące warsztaty teatralne odbyło się 12 maja pod opieką merytoryczną i organizacyjną aktora Teatru im. W. Siemaszkowej Pana Pawła Gładysia.  Udział w Projekcie jest niezapomnianą przygodą, rozwijającą  młodych adeptów sztuki teatralnej oraz  źródłem nowych umiejętności. Warsztaty prowadzone przez naszego Opiekuna Pana Pawła przebiegają w miłej i  życzliwej atmosferze, są wspaniałą zabawą motywującą do  podejmowania nowych wyzwań  oraz przełamywania barier związanych z kreowaniem scenicznych postaci.

    W poniedziałek 7 czerwca mieliśmy okazję uczestniczyć w spotkaniu warsztatowym na żywo pod profesjonalnym okiem Opiekuna, przed nami próby w Teatrze oraz finałowy występ.

    Cieszymy się na Naszą współpracę i dziękujemy Opiekunowi Panu Pawłowi Gładysiowi oraz Koordynatorce Projektu Pani Aldonie Szczygieł–Kaszubie za wszelką okazaną pomoc i życzliwość.

   • Relacja z Dnia Nowych Technologii w Edukacji w oddziale przedszkolnym wyróżniona III miejscem!

   • Relacja z wydarzenia w ramach Dnia Nowych Technologii zorganizowanego w oddziałach przedszkolnych  w Szkole Podstawowej nr 7 im. ks. Stanisława Staszica w Jarosławiu  zdobyła III miejsce i  znalazła się wśród relacji zakwalifikowanych do kolejnego etapu. Najciekawsze prace z poszczególnych województw zostaną ponownie ocenione w Ministerstwie Edukacji i Nauki.

     

    Prezentujemy relację z wydarzenia zorganizowanego   w Szkole Podstawowej nr 7 im. ks. Stanisława Staszica w Jarosławiu

     


    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

    • Witamy na naszej stronie

    • Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

     Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.

     Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.

     Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

  • Lorem ipsum dolor

    • Morbi volutpat enim
    • Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum

    • Placerat ipsum
    • Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum

    • Aliquam congue fermentu
    • Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum

    • Placerat ipsum
    • Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum

    • Morbi volutpat enim
    • Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum

    • Aliquam congue fermentu
    • Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

   • Nagłówek

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

    Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.