Aktualności
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia!!
27.09.2022
Powiatowe zawody lekkoatletyczne w Pruchniku Igrzyska Dzieci i Młodzieży
22.09.2022W dniach 20-21 września uczniowie rywalizowali w zawodach lekkoatletycznych w Pruchniku Brązowy medal zdobył Alex Dyjor w konkurencji pchnięcia kulą w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej . Z kolei Piort Kosturek i Natalia Musiał zajęli czwarte miejsce w tej samej konkurencji. W ramach Igrzysk Dzieci Nikola Buniowska, Oskar Junik i Szymon Danicki rywalizowali w biegu na 60 m. Gratulujemy !!
Dzień Sybiraka w Jarosławiu
20.09.2022Obchody Dnia Sybiraka
20 września 2022 r. oddaliśmy cześć naszym rodakom, którzy w wyniku sowieckiej agresji 17 września 1939 r. znaleźli się w granicach ZSRR. Poczet sztandarowy naszej szkoły, wziął udział w wydarzeniach upamiętniających męczeństwo mieszkańców wschodnich terenów Polski.
Czynnik etniczny stał się podstawą do prześladowania i wymordowania setek tysięcy Polaków na „kresach wschodnich”. Do tragicznych wydarzeń lat 30. i 40. XX w., które objęły ludność polską, wpisują się wysiedlenia i deportacje. Pierwsze deportacje wynikały z założeń walki klasowej i likwidacji kułaków jako klasy, była to tzw. zsyłka kułacka. Kolejne wysiedlenia miały miejsce w 1935 r., w wyniku akcji oczyszczania pasa przygranicznego z tzw. elementu niepewnego i kontrrewolucyjnego. Ludność deportowano do wsi, które najbardziej ucierpiały podczas Wielkiego Głodu w obwodach donieckim, dniepropietrowskim i charkowskim. W kolejnym roku zaczęto pociągami deportować polskie rodziny do Kazachstanu. Tutaj pozostawione na pustym stepie kazachskim, zostały zmuszone do zakładania nowych osad, w trudnych warunkach klimatycznych. Śmiertelność była bardzo wysoka, szczególnie wśród dzieci i ludzi starszych.
W latach 40. XX. rozpoczęły się masowe deportacje Polaków na Syberię. Zesłańców czekała podróż trwająca nawet kilka tygodni, a na miejscu zesłania bardzo trudne warunki bytowe. Ciężka praca, głód oraz panujące choroby prowadziły do dużej śmiertelności zarówno dzieci, jak i dorosłych. Liczył się każdy przeżyty dzień. Historycy szacują, że w latach 40. XX w. wysiedlono 140 tys. obywateli polskich w głąb Związku Sowieckiego.
CZEŚĆ ICH PAMIĘCI
Uczniowie siódemki biorą udział w akcji "Sprzątanie świata"
19.09.20223Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.
19 września uczniowie całej szkoły zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki uczestniczyli w akcji ekologicznej. Dzieci sprzątały teren wokół szkoły i ulice w jej pobliżu. Nasza klasa 6 została wyznaczona do zbierania śmieci od szkoły do kościoła. Była to dla nas świetna zabawa a również czyniliśmy coś dobrego dla środowiska. Mamy nadzieje że w przyszłym roku również nasza szkoła weźmie udział w tej akcji i będziemy mogli świecić przykładem. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia.
Święto Ziemniaka
18.09.202215 września uczniowie klasy I obchodzili Święto Ziemniaka. Podczas wspólnych zabaw i zmagań sportowych dzieci poszerzyły wiedzę na temat historii ziemniaka, jego cech i przeznaczenia oraz tradycji związanych z wykopkami. Pierwszoklasiści wykazali się niezwykłym talentem i wyobraźnią wykonując „Ziemniaczane Jeżyki” oraz kolorowe stempelkowe obrazy. Jak przystało na dobrą imprezę nie zabrakło również pyszności przygotowanych oczywiście z ziemniaka. Z dobrym humorem oraz uśmiechem na twarzach, na których pozostawały jeszcze ślady pieczonych smakołyków zakończono obchody Święta Ziemniaka.
7
Indywidualne Zawody Lekkoatletyczne Igrzyska Młodzieży Szkolnej
18.09.202216.09.2022r. na stadionie szkolnym w Jarosławiu zostały przeprowadzone międzyszkolne indywidualne zawody lekkoatletyczne dla uczniów kl. VIII - VII.
Z naszej szkoły w rywalizacji sportowej wzięło udział 5 dziewcząt i 3 chłopców.
W kategorii dziewcząt:
III miejsce - wywalczyła Natalia Musiał w pchnięciu kulą
W kategorii chłopców miejsca medalowe wywalczyli:
I miejsce - Łukasz Kosturek w pchnięciu kulą
II miejsce- Alex Dyjor w pchnięciu kulą
Gratulujemy wyników
Indywidualne zawody lekkoatletyczne Igrzyska Dzieci
17.09.202215.09.2022r. na stadionie szkolnym w Jarosławiu zostały przeprowadzone międzyszkolne indywidualne zawody lekkoatletyczne dla uczniów kl. VI i młodsi. Z naszej szkoły w rywalizacji sportowej wzięło udział 5 dziewcząt i 7 chłopców. Uczniowie rywalizowali w biegach, skoku w dal i rzucie piłeczka palantową.
W kategorii dziewcząt:
II miejsce wywalczyła Nikola Buniowska w biegu na 60 m.
W kategorii chłopców miejsca medalowe wywalczyli:
I miejsce - Oskar Junik w biegu na 60 m.
III miejsce- Szymon Danicki w biegu na 60 m.
Gratulujemy wyników!
Wycieczka uczniów klasy 6
08.09.2022Dnia 6.09.2022 r. odbyła się wycieczka rowerowa dla uczniów klasy 6 zorganizowana przez wychowawcę Panią Annę Zielińską przy wsparciu Pani Anny Homik. Głównym jej celem było aktywne spędzanie wolnego czasu oraz integracja zespołu klasowego. Trasa wycieczki wiodła przez polne drogi, blisko natury. Głównym punktem wycieczki było ognisko przygotowane przez tatę Julka Pana Damiana Podolca. Wszyscy uczestnicy piekli kiełbaski, ziemniaki i słodkie pianki marshmallow. Mama Milenki Pani Agnieszka Kiełbowicz przygotowała również pyszne rogaliki i wafelki. Podczas ogniska nie zabrakło zabaw i wspólnych fotek. Wszyscy wrócili do domu zadowoleni ze wspólnie spędzonego popołudnia.
9
- 07.09.2022
Powitanie nowego dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7 im. ks. Stanisława Staszica w Jarosławiu
01.09.2022W dniu 1.09.2022r. razem z nowym rokiem szkolnym powitaliśmy nową Panią Dyrektor dr Barbarę Januszkiewicz. Nowego dyrektora powitał Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch. Podczas uroczystości pożegnano byłego dyrektora "siódemki' Pana Zenona Skrzypka, który przez ostatnie 20 lat pełnił tę funkcję. Pani Dyrektor życzyła całej społeczności szkolnej udanego roku szkolnego oraz sukcesów w nauce.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022.Pożegnanie Dyrektora Zenona Skrzypka odchodzącego na emeryturę.
29.06.202216
„To jest nasze Dyrektorze pożegnanie, a niełatwo nam się rozstać, co tu kryć...
29.06.20225Zakończenie roku szkolnego, najwspanialszy dzień w kalendarzu uczniowskim, był w tym roku dla całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 7 im. ks. Stanisława Staszica dniem bardzo wyjątkowym. Radość z nadchodzących wakacji przeplatała się ze smutkiem towarzyszącym pożegnaniom. Dzień 24 czerwca 2022 r. przejdzie do naszej szkolnej historii, jako dzień pożegnania naszego Dyrektora, wspaniałego i wyjątkowego człowieka.
Pan Dyrektor Zenon Skrzypek przez ponad 40 lat pracował jako nauczyciel muzyki, w naszej szkole od 1989 r., w której po 13 latach pracy objął stanowisko dyrektora.
Uroczystość pożegnania, to chwile wielkich wzruszeń, bo nikt chyba nie lubi rozstań, chociażby miały najpiękniejszą oprawę. Po zakończeniu części oficjalnej - wręczeniu świadectw i nagród, władzę na scenie przejęli szkolni artyści, którzy w humorystycznej scence przedstawili Panu Dyrektorowi wizję czekającej go przyszłości – raj na emeryturze.
Piosenka „Zenonie, czy Ci nie żal” wykonana przez absolwentkę naszej szkoły, wychowankę pana Dyrektora wprowadziła społeczność szkoły oraz gości zgromadzonych na uroczystości w nastrój zadumy i refleksji.
Jako pierwsi słowa podziękowania panu Zenonowi Skrzypkowi przekazali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz reprezentanci społeczności uczniowskiej: „…Za wszystkie działania służące rozwojowi szkoły dla dobra uczniów, za to, że pochylał się Pan nad każdym uczniowskim problemem, za wszystkie miłe słowa, rady, zachęty, za dobroć i życzliwość z całego serca dziękujemy!...”
Następnie do podziękowań dołączyli absolwenci szkoły, którzy po słowach uznania dla celującej pracy pedagogicznej oraz zarządzania placówką, udzieli panu Dyrektorowi paru drogocennych wskazówek na czas emerytury.
Nie zabrakło również słów podziękowań dla odchodzącego na emeryturę pana Dyrektora od przedstawicieli Rady Rodziców, którzy dziękowali za wieloletnią pracę, zgodną współpracę oraz dbanie o szeroko rozumiane dobro placówki i jej rozwój.
Wśród wielu chwil wzruszenia, jakie towarzyszyły pożegnaniu pana Zenona Skrzypka najbardziej poruszającym momentem uroczystości było wystąpienie przedstawicieli nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi. Tekst podziękowania był kroniką - przypomnieniem kariery zawodowej oraz dokonań pana Dyrektora Zenona Skrzypka. W trakcie przemówienia pożegnalnego w głosach przemawiających słychać było olbrzymie wzruszenie, a w niejednym oku pojawiła się łza. (…)Pragniemy, panie Dyrektorze, dziś powiedzieć: jesteśmy dumni, że jesteśmy nauczycielami i pracownikami Szkoły Podstawowej nr 7 w Jarosławiu, w której przez 20 lat dyrektorem był Zenon Skrzypek! Dzisiejszy dzień napełnia nas smutkiem z powodu Pana odejścia, mamy jednak powody, by się cieszyć, bo dane nam było spotkać na swej drodze wyjątkowego, oddanego innym człowieka. Panie Dyrektorze! Praca z Panem była dla nas zaszczytem i wyróżnieniem!
Po wszystkich przejmujących słowach podziękowań głos zabrał Pan Zenon Skrzypek, który podziękował za współpracę nauczycielom, pracownikom, dzieciom i rodzicom oraz przyjaciołom szkoły, podkreślając, że będzie pamiętał wszystkie wspaniałe chwile spędzone w szkole. Pan Dyrektor zwrócił się ze szczególnie ciepłymi słowami podziękowań do swoich uczennic - absolwentek, które swoim czarującym śpiewem uświetniły uroczystość.
Drogi Panie Dyrektorze, jeszcze raz wyrażamy słowa wdzięczności i podziękowania. Tak to jest, że życie składa się z powitań i pożegnań. Nie mówimy: żegnaj. Mówimy: do widzenia, bo mamy nadzieję, że będzie Pan częstym gościem w naszej szkole. W szkole, którą Pan stworzył, w szkole o którą tak Pan Dyrektor dbał i walczył, zawsze powitamy Pana z ogromną radością.
JESZCZE RAZ Z CAŁEGO SERCA ZA WSZYSTKO DZIĘKUJEMY.
XX -lecie Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego w Jarosławiu
19.06.2022Z okazji dwudziestych urodzin Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego w Jarosławiu w dniu 7.06.20022 r. odbyły się zawody lekkoatletyczne. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. VII.
Łukasz Kosturek zdobył III miejsce
w pchnięciu kulą
Gratulujemy wyniku!!!
Konkurs plastyczny BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY
19.06.2022W konkursie plastycznym "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY" zorganizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Przemyślu, uczennice naszej szkoły w kategorii kl. I-IV zdobyły następujące miejsca:
IV miejsce Malwina Mazur z klasy IV
VII miejsce Gabriela Szarzyńska z klasy I
Gratulujemy wyników!!
5a: Strona główna: GG Robot 2022
15.06.2022Nowa galeria 5a: Strona główna: Finaliści ponadwojewódzkiego konkursu GG Robot 2022 została dodana do albumu fotograficznego
W dniach 31.06 -1.06.06.2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ponadwojewódzkim Konkursie Budowy i Programowania Robotów GG Robot 2022. Drużyna Robo COM 7 w składzie: Filip Nazarewicz, Grzegorz Odrobina, Julian Podolec, Adam Pszon i Karol Dublanin zostali finalistami tego konkursu. Również drużyna w tym składzie wykonała najlepszą dokumentację. GRATULUJEMY!!!
Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Szachach w Przeworsku
14.06.2022Uczennica klasy IV Faustyna Czajka zdobyła II miejsce w Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego kl. IV rozgrywanych w Szachowym Tygodniu w Przeworsku w dniu 6.06.2022
GRATULUJEMY !!
V Jarosławski Konkurs Budowy i Programowania Robotów "Mój Robot 2022
09.06.20227 czerwca 2022 r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 7 im. ks.Stanisława Staszica w Jarosławiu już po raz piąty odbył się konkurs z robotyki. Do konkursu zgłosiło się 31 drużyn. W czasie rozgrywek było dużo emocji i radości. Nagrody wręczono najlepszym.
Wyniki V Jarosławskiego Konkursu Budowy i Programowania Robotów "Mój Robot 2022"
W kategorii klas I - III:
1. miejsce: - Maga Sus- Szkoła Podstawowa nr 7 w Jarosławiu
2. miejsce: Ekipa KA - Szkoła Podstawowa nr 7 w Jarosławiu
3. miejsce: Jedyneczki - Szkoła Podstawowa nr 1 w Jarosławiu
W kategorii klas IV - VI:
1. miejsce: - KF7-Szkoła Podstawowa nr 7 w Jarosławiu
2. miejsce: Owocki.exe - Szkoła Podstawowa nr 7 w Jarosławiu
3. miejsce: Kluseczki - Szkoła Podstawowa nr 2 w Leżajsku
W kategorii klas VII - VIII:
1. miejsce: Drabina- Szkoła Podstawowa nr 7 w Jarosławiu
2. miejsce: BT21 - Szkoła Podstawowa nr 7 w Jarosławiu
3.miejsce: Masters - Szkoła Podstawowa nr 2 w Jarosławiu
Gratulujemy serdecznie!!!
Zawody międzyszkolne w Trójboju Lekkoatletycznym
27.05.202217.05.2022r. uczniowie klas IV i III wzięli udział w międzyszkolnych zawodach w Trójboju Lekkoatletycznym na Stadionie Miejskim
Dziewczynki zajęły -II miejsc
Chłopcy -IV miejsce
Uczennica klasa IV Nikola Buniowska uzyskała najlepszy wynik w wieloboju zdobywając 155 pkt.
Gratulujemy wyników!
Dzień Liczby 𝜋
15.03.202214 marca - Dzień Liczby Pi zwanej ludolfiną 𝜋=3,14
Ta data nie jest przypadkowa. Gdy odwrócimy zapis dnia i miesiąca otrzymamy 03,14
Liczba ℼ jest liczbą niewymierną, taką której rozwinięcie dziesiętne zachowuje się "byle jak", nie ma w nim żadnego porządku i nigdy się nie kończy.
Z tej okazji w naszej szkole odbyły się konkursy.
Plakat Jakuba M. z kl. 6
Uczniowie klasy 5 przygotowują się do obchodów Liczby PI, Ola S. z klasy 4 recytowała wiersz o liczbie PI
PIsanka matematyczna wykonana przez Jakuba M. z kl. 6
PIsanka matematyczna wykonana przez Gabrysię P. z kl. 7
PIsanka matematyczna wykonana przez Milenkę K. z kl. 5
Ola B. i Mikołaj D. z klasy 8 zwyciężcami konkursu na zapamiętanie jak największej liczby cyfr rozwinięcia liczby PI. Ola wyrecytowła bezbłędnie 108 cyfr po przecinku. GRATULACJE!!!
Podziękowanie dla społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej nr 7 w Jarosławiu
11.03.2022Zwracam się z podziękowaniami dla całej społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej nr 7 w Jarosławiu. Dary, które tak hojnie zebraliście, jak widzicie dotarły do mojego Gródka na Podolu.
Za wszystko jeszcze raz dziękuję w imieniu mieszkańców - Kresowych Polaków i Ukraińców, naszych sąsiadów. Wszyscy stanowimy jedną społeczność, jedną rodzinę, którą dosięgła wojna.
Dziękując jednocześnie nadal proszę o wsparcie, bowiem gdy my z ojcem jesteśmy na patrolu, to mama z siostrą gotują i przyjmują uciekinierów z miasta Sumy, które jest cały czas bombardowane przez Rosjan. Teraz mamy w domu 12 osób ,które przez sześć dni chroniło się w piwnicach atakowanego miasta.
Do Polski trafiło obecnie blisko 1,5 miliona uchodźców wojennych z Ukrainy, ale u nas zatrzymują się ci ludzie, którzy nie znają nikogo na Zachodzie, więc boją się iść w nieznane. Najdalej dokąd docierają to miasto Lwów. Muszę kończyć, bo teraz właśnie przyjechało do nas trzydzieścioro dzieci z Charkowa…
Jeszcze raz dziękuję za wszystko i nadal proszę o pomoc.Kresowy Polak
Aleksander
student III roku Uniwersytetu Rzeszowskiego
Nawigacja