• Dzięki przystąpieniu szkoły do programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Laboratoria Przyszłości”, nasza  placówka została wyposażona w odpowiedni sprzęt i materiały.
        W szczególności zyskała pracownia techniczna, informatyczna, fizyczna. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli na zajęciach najchętniej korzystają z drukarek 3D, wypalarki do drewna, cyfrowej hafciarki. Powstałe prace przy użyciu tych urządzeń, bardzo często wykorzystywane są do promocji szkoły na różnego rodzaju konkursach, piknikach, kiermaszach.

Dużą popularnością na zajęciach z robotyki cieszą się roboty edukacyjne Makeblock.
        Z kolei na lekcjach fizyki zestaw elektronika. Zakupiony dzięki programowi cyfrowy aparat fotograficzny nie służy tylko do dokumentacji wydarzeń szkolnych, jest wykorzystywany również w czasie warsztatów fotograficznych.

Dzięki „Laboratoriom Przyszłości” nasi uczniowie rozwijają swoje zainteresowania i zdobywają umiejętności, które przydadzą się im w codziennym życiu.

• Zajęcia na świetlicy szkolnej z wykorzystaniem   robotów edukacyjnych  Makeblock.