• Podkarpackie Szkoły Promujące Zdrowie – Rejon Jarosław

• Od roku 2006 Szkoła Podstawowa nr 7 im. ks. Stanisława Staszica należy do  Podkarpackiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie.

•          W ramach działań prozdrowotnych , promujących zdrowe odżywianie na zajęciach online z wychowania fizycznego uczniowie kl. IV-VIII opracowali książkę kucharską. Prawidłowe odżywianie ma ogromny wpływ na  rozwój i wzrost młodego organizmu. Sięganie po zdrowe produkty wpływa na samopoczucie, stan emocjonalny oraz zdolności do nauki. Zachęcamy do obejrzenia i skorzystania z  przepisów przygotowanych przez uczniów :

Klasa V – śniadania

Klasa IV – drugie śniadanie

Klasa VII- obiady

Klasa VI – zdrowe desery i przekąski

Klasa VIII – kolacje

• Prezentacja multimedialna opracowana przez uczniów klasy VIII:

Program "Trzymaj formę"

Zapraszamy uczniów kl. VI- VIII do udziału w konkursach w ramach programu "Trzymaj formę".Celem konkursów jest poszerzenie wiedzy na temat aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia oraz zdrowej zbilansowanej diety.
        1. Konkurs na spot edukacyjny pt. "Patent na dobrą formę"
        2. Konkurs na komiks pt. " Mój dziennik aktywności fizycznej"
        3. Konkurs plastyczny na plakat pt."Trzymaj formę to sie opłaca"
        Konkursy odbywają się na etapie wojewódzkim.

Szczegółowe regulaminy konkursów znajdują się poniżej.

Konkurs na komiks "MÓJ DZIENNIK AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ" Regulamin_z_zalacznikami_(komiks).pdf  (plik 2831Kb)

Konkurs na plakat "TRZYMAJ FORMĘ - TO SIĘ OPŁACA"  Regulamin_z_zalacznikami_(plastyczny).pdf  (plik 2722Kb)

Konkurs na spot edukacyjny "Patent na dobrą formę" Regulamin_z_zalacznikami_(spot).pdf  (plik 3007Kb)

• Prezentacja multimedialna opracowana przez uczniów klasy VII: