• AKADEMIA POKOLEŃ

"Dobre pomysły nie mają przeszłości, mają tylko przyszłość"
        - Robert Mallet
        W dniu 15 września o godzinie 14:00 w Szkole Podstawowej nr 7 im. Ks. Stanisława Staszica w Jarosławiu odbyło się międzypokoleniowe spotkanie uczniów, rodziców, dziadków i mieszkańców dzielnicy. Zorganizowane w ramach Akademii zajęcia były poświęcone programowaniu i kodowaniu dawniej i dziś. W spotkaniu uczestniczył były nauczyciel techniki i wieloletni dyrektor szkoły Pan Mieczysław Chomont, który pokazał dzieciom „robota” z dawnych lat. Przygotowany przez niego "robot" wykonany z drewnianej szpulki cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci. Uczniowie, pod okiem starszych uczestników spotkania z dużym zaangażowaniem konstruowali swojego robota. Następnie podopieczni P. Anny Zielińskiej zapoznali zaproszonych gości z programowaniem i konstrukcją nowoczesnych robotów wykonanych z klocków Lego Mindstorms. Spotkanie dostarczyło niezapomnianych wrażeń zarówno dzieciom jak i zaproszonym gościom.

AKADEMIA POKOLEŃ

ZAPRASZAMY DO ARCHIWUM AKADEMII POKOLEŃ