• Dzień Pluszowego Misa

W minionym tygodniu dzieci z oddziału przedszkolnego 0a i 0b obchodziły Dzień Pluszowego Misia.

Podczas zajęć integracyjnych nie zabrakło głównego gościa Misa Tomka – który obchodził swoje urodziny, a także wielu zaproszonych gości między innymi dzieci. Urodziny uczcilyśmy wspólną zabawą, tańcami oraz konkursami, odśpiewaliśmy również „sto lat” dla naszego solenizanta.

• Andrzejki klas I-III

Andrzejki, które na stałe wpisały się w scenariusz szkolnego kalendarza, są wspaniałą okazją do dobrej zabawy i integracji klasowej. 30 listopada 2023 r. uczniowie klas młodszych wzięli udział w długo oczekiwanej zabawie andrzejkowej. Zabawa w klasach, tańce, wróżby dostarczyły dzieciom wiele uśmiechu, radości i niezapomnianych przeżyć.

• Lekcja o Funduszach Europejskich

W dniu 20 listopada w klasie siódmej została przeprowadzona lekcja, której tematem przewodnim tegorocznej edycji są zmiany klimatu i sposoby jego ochrony. Uczniowie podczas lekcji dowiedzieli się jak oni sami mogą dbać o klimat w perspektywie lokalnej – w swoich domach i miejscowościach. Poznali także rozwiązania służące przeciwdziałaniu skutkom zmian klimatu w miastach oraz możliwości wykorzystania Funduszy Europejskich w tym obszarze.

• Zbiórka elektrośmieci

Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elek

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Nasza szkoła, jak co roku, wzięła udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. W tym roku ten dzień obchodzono w piątek 17 listopada 2023 r.

Do utrwalenia tabliczki mnożenia wykorzystano tablicę interaktywną oraz serwis edukacyjny Matematyczne Zoo (matzoo.pl). Udało się także przeprowadzić zabawę Kahoot Matematyczny z wykorzystaniem technologii ICT. Tym razem uczniowie mieli za zadanie wskazać na swoich telefonach komórkowych prawidłowe wyniki działań TM wyświetlane na ekranie.

Niedziela 05.05.2024

• liczba odwiedzin: 195258