• Cała Polska Czyta Dzieciom

Tegoroczny XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom odbywał się pod hasłem „Książka jest jak ogród”. Hasło zostało zainspirowane starym chińskim przysłowiem „Książka jest jak ogród, który można włożyć do kieszeni”.

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to akcja, która od ponad dwóch dekad jednoczy osoby i instytucje zaangażowane w promocję czytania dzieciom i jest obchodzony w setkach placówek przedszkolnych, szkolnych, bibliotecznych, kulturalnych i wychowawczych w całym kraju. W bieżącym roku szkolnym do akcji włączyli się Rodzice, Nauczyciele i Pani Dyrektor, którzy w pierwszym tygodniu czerwca zaszczycili swoją obecnością uczniów klasy I. Zaproszeni goście wybrali książki, które były źródłem wiedzy o emocjach i postawach ludzi, kształtowały wyznawane w życiu wartości, a przede wszystkim rozbudzały dziecięcą wyobraźnię. Z tej okazji uczniowie uczestniczyli również w spotkaniu

• Wycieczka do ZOO

W dniu 15.06.2023 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Ogrodu Zoologicznego w Zamościu.

Tuż za bramą powitały nas niespotykane na co dzień zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów. Spacerując ścieżkami zamojskiego ZOO udało nam się zobaczyć m.in. lwy, tygrysy, małpy, żyrafy, hipopotamy oraz upragnioną kapibarę. Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym dostarczył wszystkim wiele radości, był wspaniałą lekcją przyrody, przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu. Następnie udaliśmy się na spacer po zamojskiej starówce, gdzie zjedliśmy pyszny obiad i zakupiliśmy pamiątki. Pełni nowych wrażeń, trochę zmęczeni, ale w dobrych humorach, szczęśliwie wróciliśmy do domu.

• VI Jarosławski Konkurs Budowy i Programowania Robotów "Mój Robot 2023"

7 czerwca 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Jarosławiu odbył się VI Jarosławski Konkurs Budowy i Programowania Robotów „Mój Robot 2023”. Konkurs był objęty patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Burmistrza Miasta Jarosławia.

Do konkursu przystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Jarosławiu, Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Jarosławiu, Szkoły Podstawowej nr 5 im. Baśki Puzon w Jarosławiu, Szkoły Podstawowej nr 6 im. ks. Piotra Skargi w Jarosławiu, Szkoły Podstawowej nr 7 im. ks. Stanisława Staszica w Jarosławiu, Szkoły Podstawowej nr 10 im. Wojska Polskiego w Jarosławiu, Szkoły Podstawowej nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia w Rzeszowie, Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. w Zespole Szkół Muzycznych nr 2 im. Wojciecha Kilara w Rzeszowie, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Leżajsku oraz Zespołu Szk

• Wycieczka klasy VI i VIII do Zakopanego w ramach programu MEiN „Poznaj Polskę”

Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”, dzięki czemu w dniach 29-31 maja 2023 r. klasa VI i VIII wybrała się na wycieczkę do Zakopanego oraz do Krakowa.

W pierwszym dniu uczniowie wyjechali kolejką linową na Kasprowy Wierch, gdzie pod czujnym okiem pana przewodnika podziwiali piękno polskich Tatr. Następnie po powrocie z Kasprowego Wierchu obejrzeli stare chałupy góralskie na ul. Kościeliskiej, odwiedzili Willę Koliba oraz zwiedzili Stary Cmentarz w Pęksowym Brzyzku. Obejrzeli również najstarszy drewniany kościół Matki Bożej Częstochowskiej, po czym zakwaterowali się w pensjonacie „ U Basi”, który znajdował się w Poroninie.

• Dzień Rodziny w przedszkolu !

"Rodzina jest w życiu oparciem, czymś co chroni, co daje siłę".

"Mama i tata, najpiękniejsze słowa świata".

Dzień Matki i Dzień Ojca to jedne z najpiękniejszych świąt w roku. W tym szczególnym dniu każdy, duży czy mały, składa swoim ukochanym rodzicom życzenia. Z tej to okazji przedszkolaki z grupy A zrobiły mamusiom bukiet kwiatów, a tatusiom breloczki i puchary, upominki z życzeniami wręczyły rodzicom. Z okazji dnia rodziny życzymy państwu dużo zdrowia, uśmiechu, satysfakcji z bycia rodzicem.Jak najwięcej ciepła, wspólnie spędzonego czasu oraz wzajemnej bliskości, czułości, zrozumienia oraz wielu radosnych chwil !!!

• Konkurs czytelniczy dla uczniów klas I - III

2 czerwca 2023 r. w naszej szkole został przeprowadzony konkurs czytelniczy dla uczniów klas I - III . Celem konkursu było propagowanie aktywności czytelniczej wśród dzieci, rozwijanie zainteresowań literaturą, szerzenie kultury czytelniczej oraz rozbudzanie stałego kontaktuz książką. Organizatorkami konkursu były mgr Maria Gałasiewicz, mgr Anna Homik oraz mgr Justyna Prymon. Komisja konkursowa oceniała płynność czytania, tempo, intonację, głośność jak i wyrazistość przeczytanych tekstów.

• liczba odwiedzin: 198689