I NAGRODA dla grupy i I NAGRODA INDYWIDUALNA
Z ogromną przyjemnością informujemy o sukcesie naszej grupy teatralnej, która została doceniona przez jury drugiego dnia finału projektu TEATR W SIECI/NATENCZAS’24. Członkowie komisji zachwycili się grą aktorską: Kornelii Wiśniowskiej, Lilii Tyniec, Filipa Nazarewicza, Szymona Danickiego oraz Grzegorza Odrobiny, przyznając I NAGRODĘ - za talent kabaretowy, luz, potrzebny w pracy aktora dystans do siebie oraz aktorstwo stand-upowe. I NAGRODĘ INDYWIDUALNĄ za rolę męską w spektaklu „Bajki dla potłuczonych” otrzymał FILIP NAZAREWICZ. Nagrodę młodym aktorom wręczyło jury finału warsztatów w składzie: Monika Szela – Dyrektor Teatru MASKA w Rzeszowie, Magdalena Łobos-Kubis – Inspektor w Oddziale Monitorowania Instytucji Kultury i Finansowania Kultury, Marek Zaleśny – Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
3 i 4 października w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie odbył się finał piątej odsłony projektu TEATR W SIECI/NATENCZAS’24 dedykowanego szkołom z województwa podkarpackiego.
4 października pięcioro uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 im. ks. Stanisława Staszica zaprezentowało się na Dużej Scenie Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Młodzi adepci sztuki wystąpili jako jedna z 20 grup warsztatowych z etiudą "Bajki dla potłuczonych”, opartą na repertuarze kabaretu POTEM, opracowaną pod opieką artystyczną aktorki teatru rzeszowskiego Dagny Mikoś oraz koordynatora szkolnego Magdaleny Kuchty.
Występ uczniów naszej szkoły był zwieńczeniem warsztatów teatralnych przeprowadzonych w ramach projektu TEATR W SIECI/NATENCZAS’24 realizowanego w ramach Przestrzeni Sztuki – programu powołania interdyscyplinarnych centrów kultury, rozwijanego pod auspicjami Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Instytut Muzyki i Tańca. Projekt wsparty przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i Marszałka Województwa Podkarpackiego.
Konkursowy występ, tak jak w czterech poprzednich edycjach projektu w 2020, ’21, ’22, ‘23 roku poprzedziła kilkutygodniowa praca pod opieką merytoryczną i organizacyjną aktorki Teatru im. W. Siemaszkowej Pani Dagny Mikoś. Mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w co tygodniowych spotkaniach warsztatowych z panią Dagny, czerpać z Jej doświadczenia aktorskiego i teatralnego. 2 października pod czujnym okiem naszej Opiekunki przeprowadziliśmy próbę generalną na deskach teatru.
Udział w Projekcie był niezapomnianą przygodą, rozwijającą młodych adeptów sztuki teatralnej, a także czasem wytężonej pracy, pełnym wrażeń, rozwoju talentów oraz źródłem nowych umiejętności.
Dziękujemy za realizację projektu, przeprowadzenie warsztatów teatralnych, opiekę merytoryczną i zaangażowanie Pracowników Teatru.
Pani Dagny Mikoś – opiekunce artystycznej, serdecznie dziękujemy za przygotowanie naszych aktorów, przekazujemy wyrazy wdzięczności za pomoc i życzliwość.
Gratulujemy uczestnikom projektu i życzymy dalszych sukcesów.
Ps. To już trzeci sukces naszej szkoły w tym przedsięwzięciu!
https://www.facebook.com/share/p/t772PMSJ7iWPwRZn/