• Uroczysty apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja

Dnia 4 maja 2023 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz klasy VI pod opieką nauczycieli przygotowali montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Apel rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego. Przypomniano uczniom ważne fakty z historii Polski. Nie zabrakło także odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych.

• Centrum Powiadamiania Ratunkowego

W dniu 28.04.2023 r. uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas I-III wzięli udział w warsztatach. Odwiedziły nas panie z CPR w Rzeszowie. Podczas prezentacji dzieci oraz ich opiekunowie zostali zapoznani z organizacją systemu powiadamiania ratunkowego, numerem 112 i zasadami korzystania z numeru alarmowego w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia. Uczniowie zostali przeszkoleni w zakresie pierwszej pomocy oraz szeroko pojętego bezpieczeństwa.

• Sprzątamy dla Polski !

21 kwietnia 2023 r. nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski”. Przedsięwzięcie zorganizowało Stowarzyszenie Dla Polski. Celem akcji była nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Patronat nad przedsięwzięciem objęli m.in. Prezes Rady Ministrów oraz Minister Edukacji i Nauki. W ramach przedsięwzięcia uczniowie oddziałów przedszkolnych wraz z opiekunami zaopatrzeni w worki i rękawice posprzątali plac zabaw znajdujący się na terenie szkoły , natomiast klasy I-VIII boisko szkolne, tereny zielone, chodniki w pobliżu szkoły. Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy i zachęcamy wszystkich o dbanie o środowisko każdego dnia.

• SPOTKANIE Z POETĄ KRZYSZTOFEM KUBASZKIEM

18 kwietnia gościliśmy w naszym przedszkolu bardzo wyjątkowego gościa poetę pana Krzysztofa Kubaszka. Dla przedszkolaków było to niezwykłe wydarzenie. Przedszkolaki w skupieniu słuchały czytanego wiersza pt. ,,Strażacy w akcji”, w ten sposób poznały historię strażaków i ogrodniczki. Następnie dzieci dopasowały odpowiednio przedmioty dla strażaka i ogrodniczki, była to dla nich wspaniała zabawa. Na koniec spotkania pomalowały wiosenne kwiaty i serdecznie podziękowały za spotkanie.

• Wiosna u Seniorów

Kolejne spotkanie z Seniorami z cyklu Cztery Pory Roku dla Seniora, tym razem Pani Wiosna zawitała z bukietem kwiatów. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze podczas wspólnego przygotowania żonkili na charytatywną akcję Jarosławskie Pola Nadziei na rzecz corocznej zbiórki przeznaczonej na Hospicjum im. Jana Pawła II w Jarosławiu.

• Ranking Szkół Podstawowych 2023

11 szkół z Jarosławia zostało sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Podstawowych 2023, który przygotował ogólnopolski portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl. Ranking powstał na podstawie danych uzyskanych od Centralnej Komisji Edukacyjnej oraz Okręgowych Komisji Edukacyjnych. Które szkoły podstawowe w Jarosławiu są najlepsze?

• liczba odwiedzin: 198918