• Międzyszkolny Finał Ligi Robotyki

W dniu 17 maja w Szkole Podstawowej Nr 2 w Jarosławiu odbył się Międzyszkolny Finał Ligi Robotyki. Rozgrywki trwały cały rok szkolny. Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce w kategorii klas IV-VIII oraz III miejsce w kategorii klas I-III. Uczniów do konkursu przygotowywała pani mgr Maria Gałasiewicz. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

• Spotkanie z Policjantem !

16 maja w naszej szkole w ramach działań profilaktycznych zjawił się pan policjant, sierżant Dariusz Salwach z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu. Spotkał się z uczniami klas I-III oraz IV-VIII. Wiodącą tematyką edukacyjnych prelekcji było szeroko rozumiane bezpieczeństwo oraz zagrożenia, na jakie narażeni są uczniowie w codziennym życiu.

• Festiwal Kreatywności

W dniu 11 maja w Bibliotece PWSTE odbył się Festiwal Kreatywności, którego celem było promowanie różnych sposobów rozwijania kreatywności wśród dzieci. Uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. „Bajkowe podróże”. Największą jednak frajdę uczniowie klasy III mieli z uczestnictwa w różnorodnych formach zajęć. Mogli brać udział w loterii, tworzyć własnoręcznie zakładki do książek, bransoletki, slimes, zgniotki. Mogli przejść kreatywną ścieżkę sensoryczną, kodować, bawić się robotami, a nawet spróbować wiercić otwory w drewnianych deskach przy pomocy wiertarki ! Ten dzień był pełen wrażeń i pozytywnych emocji. Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje festiwalu i gratulujemy PWSTE ciekawego pomysłu !

• "Trzymaj Formę"

W ramach realizowanego w naszej szkole programu edukacyjnego "Trzymaj Formę" odbyła się akcja pt. "Zdrowe śniadanie". Uczniowie klasy III wraz ze swoimi rodzicami przygotowali w domu zdrowe i pyszne śniadania ! Głównym celem tego przedsięwzięcia było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Życzymy smacznego ! Aby obejrzeć więcej zdjęć pysznych śniadań zapraszamy do zakładki Nasze Zainteresowania Promocja Zdrowia ;)

• liczba odwiedzin: 198698