• Kurs na szefa kuchni

• Serdecznie zapraszamy na bezpłatny kurs przygotowujący do zawodu na stanowisku szef kuchni!

• Grupę docelową usługi stanowią osoby pracujące na stanowisku szefa kuchni, pracowników restauracji, właścicieli restauracji, hoteli oraz osoby nie posiadające doświadczenia w pracy w gastronomii a dążące do nabycia kwalifikacji w zawodzie kucharza. Osoby zgłaszające się na szkolenie wykonują pre test pozwalający na ocenę wiedzy uczestnika dzięki czemu poziom szkolenia jest dostosowywany do poziomu wiedzy uczestników.
            • Preferowane osoby powyżej 50-go roku życia
            • Od uczestników wymagana jest:

- podstawowa wiedza z zakresu tematyki kulinarnej badana na podstawie pre testu,

- nie wymagane jest wylegitymowanie się doświadczeniem w pracy w gastronomii,

- wymagane są podstawowe umiejętności w zakresie przygotowywania i sporządzania potraw.

• Szkolenie jest dla wszystkich osób, których obecnie wykonywane zadania dotyczą sporządzania wysokiej jakości potraw.
            • Szkolenie trwa 3 dni, w sumie 24 godziny na weekendzie w Szkole Podstawowej nr 7.
            • Szkolenie obejmuje następujący zakres tematyczny:

Kuchnia hiszpańska, kuchnia włoska, kuchnia polska.

Bhp, haccap i budowa zakładu gastronomicznego.

Produkty wywołujące reakcje alergiczne lub dolegliwości zdrowotne.

Dania vege.

Slow Food. Dobór zastawy stołowej.

• Szkolenie prowadzone będzie w formie warsztatowej, zakładającej aktywny udział uczestników i przeprowadzenie ćwiczeń praktycznych.
            • Uczestnicy przystępują do zewnętrznego egzaminu. Po pozytywnym zakończeniu egzaminu otrzymują certyfikat ICVC International Competence.
            • Certyfikat ICVC potwierdza otrzymanie kwalifikacji do zawodu Kucharz/szef kuchni poświadcza ekspercki poziom wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych certyfikowanej osoby oraz zawiera opis efektów uczenia się odpowiadający wysokiej normie jakościowej systemu ICVC.
            • Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
            • Przewidywany termin szkolenia koniec sierpnia/wrzesień 2023r.

Zapisy w sekretariacie szkoły do 17 kwietnia 2023 r.

• Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Rozwoju Dzieci, Młodzieży i Społeczności Lokalnej „SIÓDEMKA” ma przyjemność poinformować, że otrzymało dofinansowanie z Projektu "NAWIGATOR II" na realizację projektu "Liderzy przedsiębiorczości".

Głównym celem projektu jest: Promocja i rozwój ekonomii społecznej wśród dzieci i młodzieży

Cele szczegółowe:

- zwiększenie wiedzy z zakresu zakładania działalności gospodarczej;

- promowanie idei przedsiębiorczości;

- integracja międzypokoleniowa;

- poznanie elementarnych pojęć z zakresu podstaw przedsiębiorczości;

- rozumienie istoty przedsiębiorczości oraz poznanie jej roli w gospodarce i życiu

człowieka;

- wyjaśnianie mechanizmów funkcjonowania gospodarki rynkowej, powiązań między

jej podmiotami oraz poznanie roli państwa w procesach gospodarczych;

- zaznajomienie się z prawami i instytucjami chroniącymi konsumenta;

- rozumienie roli pieniądza, rynków i instytucji finansowych w gospodarce,

funkcjonowaniu przedsiębiorstw i życiu człowieka;

- stosowanie w praktyce kluczowych pojęć związanych z przedsiębiorczością;

- podejmowanie przemyślanych decyzji na podstawie wskaźników ekonomicznych

oraz samodzielne obserwacje zjawisk zachodzących w gospodarce;

- odpowiedzialne gospodarowanie pieniędzmi, analizowanie, ocenianie i świadome

korzystanie z usług finansowych oraz inwestowanie kapitału z wykorzystaniem

wiedzy na temat praw klienta usług finansowych;

- podejmowanie niezależnych, odpowiedzialnych decyzji finansowych w odniesieniu

do własnych zasobów;

- przygotowanie do prowadzenia własnej działalności gospodarczej;

- efektywne uczestniczenie w pracy zespołowej z wykorzystaniem umiejętności w zakresie komunikacji interpersonalnej oraz wdrażanie zasad skutecznego przywództwa w organizacji;

- rozpoznawanie działań etycznych i nieetycznych w życiu gospodarczym oraz przejawów społecznej odpowiedzialności biznesu;

- wykorzystanie zdobytej wiedzy ekonomicznej do rozwijania własnej postawy przedsiębiorczej jako jednego
        z podstawowych warunków aktywnego uczestnictwa w życiu społeczno-gospodarczym;

- aktywizacja zawodowa ludzi młodych.

W ramach przedsięwzięcia zostaną przeprowadzone zajęcia teoretyczne i praktyczne dla uczniów z zakresu przedsiębiorczości oraz zakupione będzie urządzenie do waty cukrowej.

• ​​​​SPOŁECZNE PIĘKNO

Przy naszym Stowarzyszeniu powstała Grupa Inicjatywna, która w ramach projektu "NAWIGATOR II" realizuje przedsięwzięcie na rzecz ekonomii społecznej. Cała kwota dotacji zostanie przeznaczona na rozwój i upiększanie ogrodów wokół kościoła parafialnego pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Dzięki pozyskanym środkom zostaną zakupione narzędzia ogrodnicze, kamień ozdobny, kora, poidełka dla ptaków oraz wiele gatunków roślin. Ponadto odbędą się zajęcia z ekonomii społecznej, dotyczące podstwowych pojęć w tym obszarze oraz warsztaty ogrodnicze i piknik.

Cała społeczność zaangażowana w projekt „Społeczne Piękno” jest wdzięczna za możliwość realizacji tego pięknego dzieła na rzecz społeczności lokalnej. Jesteśmy zmobilizowani do wspólnego działania i rozwijana naszych pasji ogrodniczych.

• KURS DLA KUCHARZY

• W dniach 06,07,08 października 2023 r. dzięki inicjatywie naszego Stowarzyszenia odbył się w murach naszej szkoły bezpłatny kurs dla szefów kuchni. Niezwykle interesujące zajęcia poprowadził kucharz pan Mateusz Płodzień. Uczestniczkami szkolenia były przede wszystkim Panie z dzielnicy nr 7. Zajęcia miały głównie charakter praktyczny. Wspólnie, pod czujnym okiem pana Mariusza, powstawały potrawy m. in. kuchni śródziemnomorskiej, tajskiej, japońskiej, polskiej. Panie poznały wiele nowych receptur gastronomicznych.