• NABÓR ZAPRASZAMY!

Szkoła Podstawowa nr 7 im. ks. Stanisława Staszica

jest placówką otwartą na potrzeby młodego człowieka. W nowoczesny sposób rozwijamy pasje i talenty oraz rozbudzamy u uczniów fascynację zdobywania wiedzy. Kształtujemy umiejętności prospołeczne, aby uczniowie wyrośli na osoby wrażliwe i odpowiedzialne, potrafiące odnaleźć się we współczesnym świecie. Nasza szkoła to placówka kameralna, położona w malowniczej, spokojnej okolicy. Otoczenie stanowią piękne tereny zielone zagospodarowane pod plac zabaw, boisko sportowe oraz miejsca rekreacyjne. Położenie z dala od miasta pozwala na częste spacery po okolicy w otoczeniu przyrody. Budynek jest częściowo dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

• Walentynki !

14 lutego – jest to dzień szczególny. Co roku staramy się, aby był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości, ciepła, podjęcia rozważań o miłości i jej sensie.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowano „pocztę walentynkową”. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe (w większości własnoręcznie wykonane) do specjalnie przygotowanego pudełka. Trzeba przyznać, że szkolni listonosze nie narzekali na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej możliwości. Ten dzień sprawił wszystkim wiele radości.

• Mobilne Laboratorium Przyszłości

8 lutego 2023r. odbyły się w naszej szkole zajęcia warsztatowe w ramach programu Laboratoria Przyszłości. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas 5-8.Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jej celem jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM ( nauka, technologia, inżynieria, sztuka, matematyka). Projekt zakłada unowocześnianie szkół tak, aby zajęcia prowadzone były w angażujący i ciekawy dla uczniów sposób oraz pomagały w odkrywaniu talentów.Edukatorzy z Mobilnych Laboratoriów Przyszłości przeprowadzili zajęcia z zakresu:

• liczba odwiedzin: 198687