• SZKOLNY KIERMASZ WIELKANOCNA BABECZKA

Piękne, zwiastujące Wielkanoc babeczki można było dzisiaj podziwiać i oczywiście skosztować podczas kiermaszu, który cieszył się dużym zainteresowaniem. To wydarzenie wprowadziło całą społeczność szkolną w nastrój zbliżających się Świąt i przypomniało że Wielkanoc tuż, tuż.

Wszystkim którzy zaangażowali się w tą akcję, piekąc, dekorując czy kupując składamy serdeczne podziękowania.

• „Zaelektryzowani”

Dnia 30.03.2023 r. w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja prowadzona przez grupę „Zaelektryzowani”. Chemia i fizyka to nie tylko reguły książkowe, których trzeba się nauczyć, ale to także wiedza praktyczna, która może przydać się nam w życiu codziennym.

Celem pokazu było przybliżenie tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały dla najmłodszych uczniów szkoły. W programie znalazły się zabawy z gazami (ciekły azot, hel, metan), ale również ciekawe zjawiska z fizyki. Eksperymenty przysporzyły uczniom wiele śmiechu, zwłaszcza ten w którym sprawdzane były właściwości helu przy użyciu balonika. Różne rekwizyty i substancje sprawiły, że czuliśmy się jak w prawdziwym laboratorium. Pan Gabriel przekazał nam trudną wiedzę z fizyki i chemii z elementami humoru oraz zadbał o to, aby nikt na widowni się nie nudził. Co ważne, uczestnicy pokazu zwrócili uwagę n

• Dzień E- sportu !

W dniu 24 marca w naszej szkole odbył się po raz pierwszy Dzień E-sportu. Nasi uczniowie zapoznali się z definicją sportu elektronicznego, poznali formę rywalizacji, w której przedmiotem działań zawodników są gry komputerowe. Rywalizacja między zawodnikami odbyła się w formie turnieju piłki nożnej FIFA 2023, gdzie uczniów podzielono na dwie grupy wiekowe klas II-V i VI-VIII. Rozegrano wiele emocjonujących spotkań e-piłkarskich pomiędzy zawodnikami.

• SUKCES NASZYCH UCZNIÓW!!!

I miejsce Filip Nazarewicz , II Szymon Danicki

20 marca 2023 r. odbyła się XIV edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Wiosna w sercu, wiosna wkoło”.

Konkurs został zorganizowany przez jarosławską filię PBW w Przemyślu przy PZPW w Rzeszowie i Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki.
            W trzech kategoriach klas I-III i IV-VI i VII I VIII wystąpiło 80 recytatorów reprezentujących 31 szkół podstawowych i placówek z terenu miasta i powiatu jarosławskiego, a także Lubaczowa, Przeworska i Przemyśla.
            Wiosenny konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy z ogromnym zaangażowaniem recytowali najpiękniejsze polskie wiersze dawnych i współczesnych polskich poetów. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów klasy 6: Szymon Danicki
            i Filip Nazarewicz
            , którzy opracowali swoje deklamacje pod opieką pani Magdaleny Kuchty.

• Pierwszy Dzień Wiosny !

Nareszcie nadeszła wiosna! We wtorek, 21 marca 2023 r. oficjalnie obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w naszej szkole. W klasach pojawiły się wiosenne dekoracje, nie zabrakło również strojów w kolorach wiosennych. Wiemy też, że wśród popularnych zwyczajów związanych z tym dniem jest topienie Marzanny. Tradycja związana z topieniem szmacianej lub słomianej kukły jest praktykowana w wielu szkołach, a wywodzi się z kultury rdzennych mieszkańców Polski. Postać Marzanny symbolizowała boginię zimy oraz śmierci, której pozbywano się na rzecz cieplejszej pory roku. Z tej okazji przedszkolaki oraz klasy I-III wykonały piękne Marzanny, które ze względu na niesprzyjającą aurę pogodową spektakularnie spalono na terenie szkoły 😊 Dziękujemy uczniom za poczucie humoru i wspólną zabawę !

• Dzień liczby PI (π)

14 marca liczba PI obchodzi swoje święto. Z tej okazji w naszej szkole nauczyciel matematyki p. Anna Zielińska prowadziła lekcje tematyczne dotyczące tej magicznej liczby. Uczniowie dowiedzieli się wiele ważnych informacji i ciekawostek z związanych z liczbą PI. Przekonali się również, że liczba PI to rzeczywiście stosunek obwodu koła do jego średnicy. W tym celu uczniowie klas 4 i 7 wykonali doświadczenie: mierzyli długości obwodów oraz średnice różnych, dużych i małych kół, a następnie wykonywali dzielenie. W ramach zabawy skonstruowali z klocków model liczby PI. Uczennica klasy 5 Kornelia Maliga przygotowała piosenkę o tej magicznej liczbie zwanej Ludolfiną, a Ola Sarzyńska recytowała wiersz o tej liczbie. Zostały również rozstrzygnięte konkursy: na znalezienie jak największej liczby wyrazów, które w nazwie zawierają PI oraz konkurs plastyczny na Matematyczną PIsankę.

• Życzenia dla Dziennego Domu "SENIOR+"

W dniu 07 marca 2023 r. dyrekcja szkoły dr Barbara Januszkiewicz wraz z nauczycielką mgr Edytą Krzeszowiec odwiedziała naszych serdecznych przyjaciół z Dziennego Domu "Seniora+" przy ulicy Dolnoleżajskiej. Seniorzy oraz pracownicy obchodzili niedawno 5-lecie dziłalności, z tej okazji dyrekcja szkoły złożyła Seniorom życzenia. Nasza współpraca trwa od września 2022 r., wspólnie realizujemy przedsięwzięcia kulturalne i edukacyjne. Naszym drogim Seniorom i Pracownikom życzymy: zdrowia, pogody ducha, samych słonecznych dni i dalszych wspaniałych jubileuszy.

• liczba odwiedzin: 198577