• SZKOLNA STOŁÓWKA

• W szkole można zjeść smacznie i zdrowo !!!

Posiłki przyrządzane są w naszej kuchni i wydawane w stołówce.

Kupujemy świeże i najwyższej jakości produkty, z których przygotowujemy zdrowe obiady. Na zaopatrzenie wybieramy firmy posiadające uznanie na rynku, a także specjalistyczne certyfikaty i rekomendacje. W szkolnej kuchni funkcjonuje system kontroli HACAP. Podczas kontroli sanepidu nigdy nie wykazano nieprawidłowości i nie otrzymaliśmy żadnych zaleceń. Uczniowie jedzą dwudaniowe obiady przygotowywane w całości na miejscu ze świeżych produktów według ściśle ustalonych gramatur. Nie wykorzystujemy półproduktów i nie zakupujemy gotowych dań na rynku: pierogi, naleśniki, kopytka, surówki sporządzane są przez personel kuchenny. Szkolne menu składa się z wielu zdrowych i urozmaiconych potraw. Codziennie podawana jest zupa, drugie danie z surówką i kompot. Deserem są najczęściej owoce sezonowe lub soki. Aby uatrakcyjnić podawane dania, talerze są ozdobione kolorowymi warzywami i owocami w zależności od potrawy.  Sporadycznie przy droższym drugim daniu nie przygotowujemy zupy. Do przyrządzania posiłków wykorzystywane są wszelkiego rodzaju kasze: gryczana, jęczmienna, pęczak, kuskus.

W trosce o zdrowie naszych dzieci, kupujemy wyłącznie chudą wieprzowinę, filet z kurczaka i indyka, ryby: miruna, tuńczyk lub łosoś. Staramy się ograniczać do minimum dania smażone, zastępując je daniami duszonymi lub pieczonymi. Jako przyprawy stosujemy tyko sól, pieprz, mieloną paprykę   i zioła. Bardzo ograniczone jest używanie soli i cukru. Dla dzieci z alergiami pokarmowymi, dietami przygotowywane są posiłki z wyeliminowaniem szkodliwego produktu.

Posiłki bywają wzbogacane pestkami dyni, słonecznika, rodzynkami i żurawiną, a wiele dań posypanych jest świeżym koperkiem lub pietruszką.

Obiady wydawane są od godziny 10.15 do 14.00.

W naszej stołówce codziennie stołuje się ponad 90 zadowolonych uczniów.

Termin płatności za obiady w stołówce szkolnej do 10 dnia każdego miesiąca!