• Pasowanie na czytelnika

W środę 27.09.2023 r. uczniowie pierwszej klasy zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników szkolnej biblioteki. Dzieci, podczas spotkania z bibliotekarzem, zapoznały się z najważniejszymi zasadami korzystania z zasobów biblioteki oraz otrzymały pamiątkowe dyplomy.

• „Sprzątamy dla Polski”

4 października 2023 r. nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Sprzątamy dla Polski”, której finał ma dzisiaj miejsce na terenie całego kraju. Celem przedsięwzięcia jest promowanie postawy odpowiedzialności społecznej, patriotyzmu oraz troski o środowisko naturalne.

Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem m.in. Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji i Nauki. W poprzedniej edycji akcji, która odbyła się 21 kwietnia 2023 r., wzięło udział 500 tys. osób.

• Europejski Dzień Sportu

29 września nasza szkoła po raz drugi obchodzić będzie Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day - ESSD). To wielkie święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet z Ameryki Południowej, Afryki i Azji! W 2022 roku w wydarzeniu wzięło udział aż 41 krajów z całego świata, a już 29 września nasza placówka stanie się częścią tej międzynarodowej inicjatywy!
            Ideą ESSD jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród dzieci, dlatego w ostatni
            piątek września zarządzamy wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI
            (Active Lessons Plan), który przygotowała Akademia Krokieta i Lam

• IV Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej im. Burmistrza Jerzego Matusza

21 września 2023 r. na stadionie KS Przedmieście odbył się IV Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej im. Burmistrza Jerzego Matusza. Organizatorami turnieju były Szkoła Podstawowa nr 7 i Szkoła Podstawowa nr 9. Turniej odbywa się co roku dla uczczenia pamięci Jerzego Matusza oraz dla propagowania sportu wśród uczniów . W turnieju wzięło udział 6 szkół, które grały systemem każdy
            z każdym. 1. miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 11. Wicemistrzostwo zdobyli młodzi piłkarze ze Szkoły Podstawowej nr 2. Na 3. stopniu podium stanęła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 7. Dyplomy za udział w turnieju odebrały też reprezentacje SP nr 1, 9 i 5.
            Królem strzelców została Gabriela Najman z SP nr 9, która zdobyła 6 bramek. Najlepszym zawodnikiem został Kacper Staszak z SP nr 2 , a najlepszym bramkarzem wybrano Aleksandrę Szarzyńską z SP 7.
            Puchary i dyplomy wręczał wiceburmistrz miasta Jarosławia Dariusz

• „Sprzątanie świata łączy ludzi”

Dnia 15 września nasza „siódemeczka” przyłącza się do ogólnopolskiej jubileuszowej akcji Fundacji Nasza Ziemia! W tym roku działamy pod hasłem: „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Warto dać dobry przykład, a przede wszystkim zwrócić w aktywny sposób uwagę na potrzebę dbania o środowisko każdego dnia ! Klasy 0-III pomogły uporządkować szkolne podwórko, plac zabaw oraz szkolne boisko, natomiast klasy starsze udały się na pobliskie uliczki. Wszyscy zaangażowali się w akcje porządkowania. To najlepsza wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Wszystkim uczniom i nauczycielom bardzo dziękujemy za udział !!!

• Narodowe Czytanie 2023

Akcja „Narodowego Czytania” to wydarzenie kulturalne promujące czytelnictwo i klasykę polskiej literatury.

Dnia 11.09.2023 r. nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do akcji "Narodowego Czytania". W tym roku wybrano powieść Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem", która w formie książki ukazała się w 1888 roku. Fragmenty tego wybitnego dzieła odczytali nauczyciele oraz uczniowie z klasy siódmej. Na koniec Pani Dyrektor zachęciła zgromadzonych w sali do czytania i poznawania literatury polskiej.

Sobota 04.05.2024

• liczba odwiedzin: 195137